Yalnızlık duygusu ölçümü

0
305

Çocuğunuz kendini yalnız mı hissediyor acaba?

Çocuğumuzun asla yalnızlık hissetmesini istemeyiz ama yaşamda bu duygu bazen çocuğumuzun kapısını çalabilir. Anne ve babalar yoğun yaşam temposu içinde çocuklarının yaşadığı bu duygunun farkına varamayabilirler.

'Diğer çocuklarla olmasına rağmen çocuğunuz kendine yanlız hissedebilir'Yalnızlık duygusunu neden sorgulamalıyız?

Bu duygunun onun yaşamındaki yoğunluğunu ve etkisini saptamanın ve gerekiyorsa tedavisinin onun yaşamında büyük bir etkisi olabilir. Bu ölçüm kliniğimizde görüşme ve ölçekler yolu ile yapılmaktadır.
çocuk psikiyatri pedagog

PAYLAŞ
Önceki İçerikSaldırganlık düzeyinin ölçümü
Sonraki İçerikKaygı (Anksiyete) Düzeyi Ölçümü
Bir meslek düşünün; bir bireyin gelişiminin en kritik yılların da ona yardım etme şansını size sunuyor, bu da yetmezmiş gibi bilgi ve tecrübeniz artıkça kendinizi daha iyi anlamlandırıyorsunuz. Ben böyle bir mesleğe sahip olma şansı yakalamış şanslı bir çocuk ve genç psikiyatristiyim. Tıp ve uzmanlık eğitiminden sonra Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimi, Çocuk ve yetişkinlerde EMDR eğitimleri aldım. Dünyadaki en yaygın anne ve babalık programı TRİPLE P'nin (Pozitif anne babalık) Türkiye'deki az sayıdaki uygulayıcılarından biriyim. Çocukların suça sürüklenme sürecini konu alan bir kitabım var. Alanlarında uzman psikolog ekip arkadaşlarım ile birlikte mesleki bilgi ve becerilerimi çocukların, gençlerin ve ailelerin yararına sunuyorum.