SORULARINIZI BEKLİYORUZ…

Çocuklarımız bizim her şeyimiz ve onların gelişiminde yardım almak isteyebileceğimiz birçok sorun alanı olabilir. Bir çocuk psikiyatrisi uzmanı olarak size ve çocuğunuza zorluk oluşturan konular da yardıma hazırım. Sormak yada danışmak istediğiniz konularda bize yazabilirsiniz. Soru sorarken dikkat etmeniz gereken noktalar aşağıda kısaca belirtilmiştir.

Özel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.

Zaman kazanmak için daha önce sorulmuş sorulara göz atınız SORU-CEVAP.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Soru sorarken tatmin edici bir yanıt alabilmek için aşağıdaki noktalara dikkat etmenizi öneririm.

  1. Çok genel soru sormayın. ‘Çocuğumda bir öğrenme güçlüğü saptandı ne yapmalıyım?’ ‘Çocuğum çok kavgacı ne yapmalıyım?’ gibi bir soru sorulduğunda verilecek ve anlatılacak birçok bilgi vardır. Bu bilgilerden sizin ihtiyacınız olanı netleştirerek sormak daha çok fayda sağlayacaktır. Çocuğunuzun yaşı, belirtilerin ne zamandan beri olduğu, hangi ortamlarda oluştuğu, daha önce tedavi alıp almadığı gibi detayları vermeniz cevap kalitesini artıracaktır.
  2. Başka doktor tedavilerini danışmayın. Tedavi başlayan hekiminin sorumluluk alanına giren ilaç etkisi, yan etkisi, ne amaçla başlandığı gibi konularda verilecek cevaplar meslek etiğine uygun değildir ayrıca sizi ve çocuğunuzu takip eden hekim kadar detaylı bilgiye sahip olmadığımdan verilecek yanıtlar yarardan çok zarar verebilir.
  3. Bu cevaplar ASLA bir uzman görüşmesinin yerine geçmez. Ses tonumuz, beden dilimiz sözlerimizden daha çok mesaj içerir. Bu uzmanın yaptığı değerlendirmede değerlendirilen bilgi sadece yazarak aktarılandan çok daha fazladır. Bu nedenle alınan cevap asla bir uzman muayenesinin yerini tutmaz.

çocuk psikiyatri pedagog

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikÇocuğum aynı soruyu tekrar tekrar soruyor ne yapmalıyım?
Sonraki İçerik36 aylık çocuğum kreşe başlıyor neler yapmalıyız?
Bir meslek düşünün; bir bireyin gelişiminin en kritik yılların da ona yardım etme şansını size sunuyor, bu da yetmezmiş gibi bilgi ve tecrübeniz artıkça kendinizi daha iyi anlamlandırıyorsunuz. Ben böyle bir mesleğe sahip olma şansı yakalamış şanslı bir çocuk ve genç psikiyatristiyim. Tıp ve uzmanlık eğitiminden sonra Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimleri aldım. Şu sıralara 3. kuşak terapi akımı olan farkındalık (mindfullness) temelli terapiler alanına çalışmalarımı sürdürüyorum. Çocukların suça sürüklenme sürecini konu alan bir kitabım var. Mesleki bilgi ve becerilerimi yaklaşık 10 yıldır çocukların, gençlerin ve ailelerin yararına sunuyorum. Çocuk ve Genç Psikiyatri, Psikoterapist, Pedadog, AYDIN