Suça sürüklenme sürecini kapsamlı bir şekilde ele alan ve alanında ender eserlerden olan ‘Suça Sürüklenen Gençlik Psikolojisi ve Nöropsikolojisi’ isimli kitabımız uluslararası faaliyet gösteren bir yayın evi tarafından satışa çıkarıldı.

DSC09392

Çocuk ve genç suçluluğu Türkiye’de ve tüm dünyada giderek büyüyen önemli bir sorundur. Bu alanda doğru ve etkili çözümler geliştirelebilmek için suça sürüklenme sürecine etki eden tüm faktörlerin araştırılmasına ihtiyaç vardır. Bu amaçla kaleme alınmış kitabın ilk bölümünde suç davranışını açıklamaya yönelik kuramsal yaklaşımlar, aile, okul, yaşanılan çevre,göç, sosyoekonomik durum gibi çevresel faktörler ve bunların yanında literatürde daha az konu edilmiş psikiyatrik ve nöropsikolojik çalışma bilgileri sunulmuştur. İkinci bölümde ise bu bilgiler ışığında oluşturulmuş, suç davranışı sergilemiş gençler ve aileleri ile yapılmış kapsamlı bir çalışmanın sonuçları ve bu sonuçların ne anlama gelebileceği tartışılmıştır. Bu kitap Türkiye’de gençleri suç davranışına iten nedenleri konu alan çocuk ve ergen psikiyatrisi alanında yazılmış ender kaynaklardan biridir.

Toplam Sayfa: 228

Satış Linkleri:

Suça Sürüklenen Gençlik Psikolojisi ve Nöropsikolojisi (Morebooks)

Suça Sürüklenen Gençlik Psikolojisi ve Nöropsikolojisi (Amazon)

Suça Sürüklenen Gençlik Psikolojisi ve Nöropsikolojisi (Ebay)

Kitap  Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Psikolog, Sosyolog, Hukukçu gibi alanda çalışan uzmanlara yönelik hazırlanmış akademik bir kitaptır. Ailelere yönelik değildir.

Katkılarından dolayı tüm hocalarıma, meslektaşlarıma ve aileme teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla

çocuk psikiyatri pedagog

PAYLAŞ
Önceki İçerikÖğretmenler Dikkat Eksikliği Hiperkaktivite Bozukluğu olan öğrencilerine nasıl yardım edebilirler?
Sonraki İçerikTers Yüz (İnside Out) Mutkala izlenmesi gereken bir film
Bir meslek düşünün; bir bireyin gelişiminin en kritik yılların da ona yardım etme şansını size sunuyor, bu da yetmezmiş gibi bilgi ve tecrübeniz artıkça kendinizi daha iyi anlamlandırıyorsunuz. Ben böyle bir mesleğe sahip olma şansı yakalamış şanslı bir çocuk ve genç psikiyatristiyim. Tıp ve uzmanlık eğitiminden sonra Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimleri aldım. Şu sıralara 3. kuşak terapi akımı olan farkındalık (mindfullness) temelli terapiler alanına çalışmalarımı sürdürüyorum. Çocukların suça sürüklenme sürecini konu alan bir kitabım var. Mesleki bilgi ve becerilerimi yaklaşık 10 yıldır çocukların, gençlerin ve ailelerin yararına sunuyorum. Çocuk ve Genç Psikiyatri, Psikoterapist, Pedadog, AYDIN

1 YORUM

Comments are closed.